Na dno tegle stavite očišćene i po potrebi na manje komade narezane šampinjone, a na njih na kriške ili ploške narezano tvrdo kuhano jaje.
Pripremite preljev za salatu od soli, papra, ulja, octa, sitno sjeckanog peršina i po želji češnjaka i prelijte preko jaja, tako da se od preljeva dijelom rastopljeni žumanjak cijedi po gljivama i da se gljive na neki način mariniraju u tom soku.
Zatim dodajte red rotkvica narezanih na ploške ili kriške, red na kockice narezane šunke, red kockica sira i završite s listovima svježeg mladog špinata.
Po želji dodajte i cherry rajčice, zatvorite teglu i ostavite da prenoći u hladnjaku.
Važno je da preljev ni na koji način ne dotakne špinat i tako ga “skuha”.
Prije nego odlučite salatu pojesti, ostavite je desetak minuta okrenutu naopako da se preljev izlije i po ostalim sastojcima salate, pa je, ako vam je praktičnije premjestite u kakvu zdjelicu ili jedite izravno iz teglice.