Nastavljamo s uvezivanjem mojih želja i planova :), …..

preša za uvez
no prije nego pređemo na šivanje, valjalo bi napraviti prešu ili tijesak za uvez.

preša za uvez
Od svih varijanti na koje sam nailazila na internetu, ova mi se činila najpraktičnija i ne manje važno, najljepša 🙂 Naime, nije potrebno da bude napravljena od fino obrađenih bambusovih daščica za rezanje, ali ako se za njih odlučite, tim ćete odabirom riješiti i funkciju i estetiku. Daščice su već same fino obrađenih i zaobljenih rubova, za što bi vama, da isto radite od običnih dasaka, ipak trebalo uložiti više truda i vremena.
Ali, naravno, ako vam se ova varijanta čini preskupa, i najobičnije drvene ploče dimenzija dovoljnih da u njih stane papir formata A5 po svojoj dužoj strani, bit će dovoljne.

preša za uvez

Preša za uvez - uveži sam svoj notes - dio drugi
Ingredients
- dvije deblje čvrste drvene daščice ploče dimenzija otprilike 30 x 20 cm
- 2 deblja vijka najmanje 10 cm dužine sa navojima čitavom dužinom - vijci su se kod nabavke pokazali priličnim problemom. Moguće je naći i duže međutim, ne sa navojima čitavom dužinom, a bez navoja ne možete daske maticom stisnuti :(, pa na to obratite pažnju pri kupnji, da se ne prevarite.
- 2 leptir matice
- 4 metalne podložne pločice
- 4 “nogice” ili nešto što će te nogice odglumiti ali svakako višlje od glave vijka, jer će vam se, u suprotnom, ploča klatiti i od vaše preše nikakve koristi
Instructions
- Daske ili bambusove daščice, ovisno za što ste se odlučili, slijepite zajedno ljepljivom trakom, označite mjesta na koja dolaze vijci, (trebalo bi to biti na sredine uže strane i otprilike 2 cm od ruba dužih strana) i izbušite rupe.
- Umetnite vijke, zajedno s podložnim pločicama i leptir maticom s gornje, a s donje strane učvrstite nogice.
- Vaša je preša spremna!
<
p style=”padding-top: 14px;”>
Ovo je totalno super i fora ideja za dar! Jako mi se sviđa 🙂
Hvala djevojke! 🙂 <3
@amlee, hvala i dobrodošla! Evo žurim dalje! 🙂
Divne su ti ideje! Baš sam ti “prekopala” po blogu i prekrasne stvari radiš *.* Jedva čekam još 😛
Divno Tadeja! Puno hvala! U sređivanju sam sada baš poželela napraviti nešto tako od neispisanih listova starih svezaka, pa me sada ovim tutorijalom u centar gađaš:)
To je super ideja, hvala za navodila.